Az egyszerű olvasók monokróm E-Ink kijelzőket használnak. Az E-Ink papírhatású technológia, ezért nem terheli a szemet hosszú olvasás után sem. A olcsóbb modellekből hiányzik a háttérvilágítás, ezért külön fényforrásra van szükséged az olvasáshoz, mint ahogyan egy hagyományos könyv esetén is. De a mostani olvasók már szinte kivétel nélkül képesek megvilágítani a kijelzőt annak éleiről, így akár sötétben is olvashatók. Minden modell esetében állítható a fényerősség a leghalványabb fényerőtől egészen a vakító zseblámpahatásig. A legalacsonyabb beállításokon akár úgy olvashatsz a sötétben, hogy nem zavarja a melletted alvó párodat.

Az E-Ink minden esetben könnyedén olvasható erős napfényben, míg a táblagépek színes érintőképernyői hajlamosak mosott színeket és zavaró tükröződéseket generálni.

Úgy tűnik a gyártók megállapodtak a 6 hüvelykes képátlónál, mint az e-book olvasók optimális mérete. Ezt fogod találni például a jelen generációs, belépő szintű Amazon Kindle gépeken. Természetesen vannak kivételek, mint például a Kobo vízálló Auro H2O-ja, ami nagyobb, 6.8 hüvelykes, 1430×1080-as felbontásával. Ha a képminőség is érdekel, akkor nyugodt lehetsz: a 300 képpont per hüvelyk az új sztenderd a legújabb gépek közt.
A gyártók folyamatosan javítják az E-Ink kijelzők minőségét. Pár évvel ezelőtt a lapfrissítés lassú volt, az egész képernyő frissült minden lapozásánál, és a korai olvasók közt voltak kontrasztproblémásak is, ami miatt nehéz volt őket olvasni. De ez mára már történelem. A mai olvasók kijelzőinek képe friss, tiszta, és már nem frissítik szembántóan az egész oldalt, csak a betűket, így a lapfrissítés is sokkal gyorsabb, mint régen.
.

Idő közben az érintőképernyő előnyei is jelentkeztek: egy képernyő billentyűzettel sokkal könnyebb jegyzeteket írni vagy egy könyv szövegén belül keresni, mint navigációs gombokkal. Mivel a fizikai gombos QWERTY billentyűvel rendelkező e-book olvasók szinte teljesen eltűntek, ez a lehetőség nagyon sokat számíthat a komoly felhasználóknak. Továbbá egy online könyvesboltban vagy magában a készülőkben való navigálás is sokkal egyszerűbb és gyorsabb érintőképernyővel.
Szóval az E-Ink nagyon jó olvasásra, azonban a táblagépek érintőképernyőjükkel ennél sokkal többet kínálnak. A színes kijelzőnek hála nem csak könyveket olvashatunk, hanem például magazinokat és képregényeket is. Ennél is jobb, hogy a legolcsóbb táblagépek is, mint pl. az Amazon Fire, képesek böngészésre, Netflix nézésre, zenelejátszásra és alkalmazások futtatására.